Szczegóły oferty

Transfer Pricing Senior Analyst

Enodo Advisors Sp. z o.o.

Warszawa, mazowieckie

Data dodania:
2020-06-06

Data pierwszej publikacji:
2020-06-04

Data ostatniej aktualizacji:
2020-06-30

Warunki zatrudnienia:
Pełny etat

Pochodzenie oferty:
Adzuna

Jesteśmy ludźmi z doświadczeniem zdobytym w dużych korporacjach doradczych. Stworzyliśmy firmę doradztwa podatkowego działającą na nieco innych zasadach, niż przyjęte na rynku. Chcieliśmy funkcjonować w środowisku mniej biurokratycznym, elastyczniejszym, bo lubimy sami decydować z kim pracujemy, a z kim nie. Ważne są dla nas ciekawe zadania, a nie czas spędzony w biurze. Uczymy się ciągle – zarówno siebie nawzajem jak i klientów. No i oczywiście nie zapominamy o podatkach.

Pracujemy dla firm dużych, średnich i małych. Stale trzymamy rękę na pulsie, jesteśmy na bieżąco z biznesowymi nowinkami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Wiemy także, z jakimi problemami borykają się polscy przedsiębiorcy. Odpowiadamy na różne potrzeby – nasi klienci to często nasi dobrzy, wieloletni znajomi. Dbamy o te relacje. Są dla nas ważne. Dają satysfakcję.

Mamy na rynku opinię firmy, w której dobrze się pracuje bo wiemy, że działamy w branży, w której to ludzie tworzą wartość.

Miejsce pracy: Warszawa

Kogo szukamy:

Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko Senior Analyst ze specjalizacją w cenach transferowych.

Opis stanowiska:

  • przygotowanie dokumentacji cen transferowych;
  • opracowanie analiz benchmarkingowych i analiz zgodności z wykorzystaniem odpowiednich baz i narzędzi analitycznych;
  • opiniowanie i implementacja polityk cen transferowych;
  • codzienna praca w języku angielskim (ewentualnie również niemieckim);
  • przygotowanie opinii, rekomendacji, alertów, artykułów prasowych z zakresu cen transferowych;
  • udział w innych bieżących projektach zespołu.

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: ekonomia, nauki ścisłe, prawo);
  • minimum 2,5 lat doświadczenia w cenach transferowych;
  • biegłej znajomości bazy Quick Analytics / Amadeus, (dodatkowym atutem będzie umiejętność obsługi Bloomberg Terminal, RoyaltyRange i podobnych narzędzi analitycznych);
  • biegłej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie a także słownictwa ekonomicznego, (pracujemy na co dzień w języku angielskim). Przydatna w codziennej pracy będzie również znajomość języka niemieckiego;
  • doświadczenia w przygotowaniu dokumentacji cen transferowych, analiz benchmarkingowych, analiz zgodności;
  • doświadczenia w opiniowaniu, opracowywaniu oraz implementacji polityk cen transferowych;
  • biegłej znajomości pakietu MS Office, szczególnie programu Excel;
  • umiejętności łączenia zrozumienia kwestii biznesowych, finansowych i podatkowych;
  • zdolności analitycznych;
  • zaangażowania i dobrej organizacji pracy;
  • kultury osobistej i otwartości na potrzeby innych.

Oferujemy:

  • krótki proces rekrutacyjny (maks. 2 spotkania w biurze lub on-line);
  • udział w ciekawych i zróżnicowanych projektach;
  • pracę na rzecz podmiotów z udziałem zagranicznym i podmiotów polskich;
  • bezpośrednią współpracę ze specjalistami o wieloletnim doświadczeniu w swoich dziedzinach;
  • dobre warunki finansowe;
  • system benefitów (np. opieka medyczna, karta sportowa, lekcje angielskiego);
  • wygodne miejsce pracy w klimatycznej willi z ogrodem na Starym Mokotowie a obecnie, jeśli ktoś woli, również pracę zdalną;
  • dogodny dojazd metrem, tramwajem, rowerem (jest gdzie go zaparkować);
  • elastyczne podejście do pracy;
  • otwartą kulturę organizacyjną (cenimy sobie szczere rozmowy dotyczące zasad współpracy oraz sugestii dotyczących funkcjonowania naszej firmy).