Szczegóły oferty

Specjalista ds. modelowania ryzyka

Polskie Technologie Sp. z o.o.

OFERTA NIEAKTUALNA

Warszawa, mazowieckie

Data dodania:
2020-06-06

Data pierwszej publikacji:
2020-06-04

Data ostatniej aktualizacji:
2020-07-06

Warunki zatrudnienia:
Pełny etat

Pochodzenie oferty:
Adzuna

Kim jesteśmy?

Polskie Technologie to firma konsultingowa wspierająca swoich klientów z sektora finansowego w ich codziennej pracy oraz w realizacji ich kluczowych projektów z obszaru ryzyka. Polskie Technologie to również oprogramowanie wspierające pracę działów ryzyka z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych. Wreszcie Polskie Technologie to firma mająca doświadczenie w realizacji projektów statystycznych dla różnych branż, otwarta na kolejne tego typu wyzwania.

Miejsce pracy: Warszawa

Jakie będą Twoje główne zadania?

  • Bezpośrednie wsparcie zespołów ryzyka i walidacji w pełnym zakresie realizowanych przez nie zadań.
    • Konstruowanie modeli (m.in. PD, LGD, EaD, karty scoringowe).
    • Kalibrowanie i monitorowanie modeli.
    • Analizowanie i ocenianie modeli.
    • Rekomendowanie kierunków zmian modeli.
  • Udział w projektach tworzenia kart scoringowych realizowanych na zlecenie klienta.
  • Bezpośrednia komunikacja z klientem w ramach spotkań biznesowych oraz codziennej współpracy.

Jakie są nasze najważniejsze oczekiwania?

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (preferowane kierunki ekonomiczne, statystyczne i ścisłe).
  • Przynajmniej roczne doświadczenie w budowie lub walidacji modeli ryzyka, np. IFRS9, IRB, scoringowe, VaR.
  • Doświadczenie w pracy z SAS, SQL, Excel (mile widziana znajomość lub chęć poznania R lub Python).
  • Doświadczenie w pracy z modelami regresji liniowej, regresji logistycznej, szeregów czasowych.
  • Łatwość w budowaniu relacji oraz umiejętność współpracy z osobami na wszystkich szczeblach organizacji.
  • Samodzielność oraz dokładność w realizacji powierzonych zadań.
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Co będzie dla nas dodatkowym atutem?

  • Znajomość regulacji dotyczących budowy, monitoringu i walidacji modeli ryzyka (KNF, Bazylea, EBA, IFRS9).
  • Znajomość bieżących trendów w naukach o danych (np. uczenie maszynowe, sieci neuronowe).
  • Doświadczenie w prowadzeniu spotkań i prezentacji dla różnych odbiorców (specjaliści, osoby biznesowe).

Co zyskasz pracując z nami?

  • Szansę współpracy z doświadczonymi ekspertami w środowisku nastawionym na rozwój.
  • Możliwość poznania w krótkim czasie sposobu funkcjonowania wielu instytucji finansowych.
  • Realny wpływ na tworzenie polityki dużych instytucji finansowych.
  • Przyjazną atmosferę pracy z możliwością elastycznego kształtowania czasu pracy.