Szczegóły oferty

Samodzielny Księgowy/Samodzielna Księgowa

Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Warszawa, mazowieckie

Data dodania:
2020-06-06

Data pierwszej publikacji:
2020-06-04

Data ostatniej aktualizacji:
2020-06-30

Warunki zatrudnienia:
Pełny etat

Pochodzenie oferty:
Adzuna

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego

Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych
  • sporządzanie miesięcznych bilansów, rachunków wyników oraz rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi przepisami;
  • wyliczanie podatku CIT i VAT oraz sporządzanie deklaracji podatkowych (CIT, VAT, PIT);
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów dla organów państwowych i nadzorujących;
  • kontakt i współpraca z instytucjami zewnętrznymi m.in. banki, US, ZUS, GUS, audytorzy itd.;
  • nadzorowanie i weryfikacja pracy pracowników działu księgowego;

Od kandydatów oczekujemy:

  • wyższego wykształcenia kierunkowego (ekonomia, finanse, rachunkowość);
  • co najmniej 2- letniego doświadczenia zawodowego w dziale księgowości wewnętrznej i/lub biurze rachunkowym na samodzielnym stanowisku;
  • doświadczenia i wiedzy w zakresie sporządzania deklaracji: CIT, VAT, PIT oraz sprawozdań GUS, US, ZUS
  • doświadczenia w zakresie sporządzania rocznych sprawozdań finansowych;
  • praktycznej znajomości przepisów z dziedziny prawa podatkowego oraz innych regulacji prawnych w tym Ustawy o Sieci Badawczej Łukasiewicz;
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office;
  • komunikatywności – praca w zespole;
  • bardzo dobrej organizacji pracy własnej oraz zaangażowania w wykonywane obowiązki;
  • rzetelności, skrupulatności, samodzielności i odpowiedzialności.
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • samodzielność i inicjatywa przy rozwiązywaniu problemów,
  • znajomość programu Symfonia będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • pracę w stabilnej i dynamicznie rozwijającej się firmie;
  • wynagrodzenie i ofertę pracy adekwatną do zajmowanego stanowiska;
  • samodzielność w realizacji powierzonych zadań;
  • zdobycie doświadczenia w firmie skupiającej profesjonalną kadrę specjalistów;
  • pakiet socjalny, m.in. prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do karty multisport,
  • bardzo dobrą atmosferę w pracy