Podstawowe informacje

Finance & Investment Planning Specialist - new vacancies!

Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.

Warszawa, Mazowieckie

Data publikacji:
15-10-2018

Data ostatniej aktualizacji:
11-11-2018

Warunki zatrudnienia:
pełny etat, umowa o pracę

Poziom stanowiska:
specjalista

Zarobki:
brak danych

Pochodzenie oferty:
gowork.pl

Praca - Finance & Investment Planning Specialist - new vacancies!

Warszawa
1-26-51896

A Swiss provider of technologically advanced solution for banking and financial services is opening its new Shared Service Centre - in Warsaw.

Newly created structures offer wide range of opportunities for development and work with advanced solutions within financial administration.

We are building the whole new team from scratch and we are kindly inviting candidates to take part in the recruitment and together build a new brand on Polish market.

Duties will include:

- responsibility for specific events in the lifecycle

- leading and managing the plan with key stakeholders

- providing top quality operational and technical service

- timely responding the questions and escalations

- interact with clients

- day-to-day plan and data maintenance on the administration platform

Wymagania:

- education in Finance, Banking, Accounting, Economics, Data or similar

- min. 1,5-2 years of experience in banking operations (most welcome), Middle Office functions, or financial services, database management

- excellent command of Excel

- even basic knowledge of SQL/VBA will be a great asset

- fluent English

Oferujemy:

The company offers a whole range of standard corporate benefits and yearly bonus.

To apply for this offer, please follow the "Apply now" button. The salary rates presented here are monthly gross and are based on Grafton Recruitment's research into salary trends. The final salary offered upon hiring will depend on how closely the candidate meets the requirements set out in the job offer. Job offers by Grafton Recruitment are not commercial offers within the meaning of the Polish Civil Code(Articles 66 and 71 CC). We kindly inform you, that we will process all applications with full discretion and contact selected candidates. Grafton Recruitment Sp.z o.o. is registered on position 812 in the National Recruitment Agencies Register.

For more related job opportunities visit www.grafton.pl/en/jobs?disciplines=obsluga-klienta

Sprawdź również inne oferty z branży:

Broker informacji
Piaseczno, Mazowieckie

Zakres obowiązków: pozyskiwanie danych ze źródeł informacji, sporządzanie raportów i baz danych klientów chińskich, obsługa relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami chińskimi, obsługa poczty elektronicznej w języku chińskim Wymagania: - wykształcenie: średnie og&oacut"

Analityk w dziale Operacji
Relyon Recruitment Warszawa, Mazowieckie

Analityk w dziale Operacji Miejsce pracy: Warszawa FA/WAW/AC/ADO/2018 Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy ubezpieczeniowej, poszukujemy Analityka do działu Operacji. Osoba będzie miała możliwość pracy w międzynarodowym środowisku, analizując pracę działu C"

Credit & Collections Analyst with Spanish
Stanley Black & Decker Warszawa, Mazowieckie

Stanley Black & Decker is the largest tool manufacturer in the world (Fortune 500). Our industrial tool businesses build the tools that build your world. Our brands: Stanley, Black&Decker, DeWalt, Porter-Cable, Mac Tools, Facom, Usag, Bostitch. Our website:  http://kariera.sbdinc.p"

Finance Manager
Michael Page Warszawa, Mazowieckie

Finance Manager Warszawa • 31510/001 Basic Function:   The Finance Manager position is accountable for the administrative, financial, and   risk management   operations of the company, to include the development of a financial and o"

Specjalista ds. Kadr i Płac
DHL Supply Chain (Poland) Warszawa, Mazowieckie

  CHCESZ PRACOWAĆ W NAJWIĘKSZEJ FIRMIE LOGISTYCZNEJ W ŚWIECIE?     Poszukujemy osób na stanowisko:   Specjalista ds. Kadr i Płac Miejsce pracy: Warszawa         Dołącz do naszego zespołu i pracuj z ludźmi pełnymi pasji! Oferujem"

Młodszy Analityk Aktuarialny
Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA Warszawa, Mazowieckie

Opis stanowiska: przygotowywanie analiz i obliczeń związanych z długoterminową naturą ubezpieczeń na życie, udział w kalkulacji rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, udział w projektach związanych z wyceną produktów ubezpieczeniowych, przygotowywanie materiałów związanych z produktami ube"