Podstawowe informacje

Digital Advice Consultant

SMARTASSISTANT

Wrocław, Dolnośląskie

Data publikacji:
07-10-2018

Data ostatniej aktualizacji:
17-10-2018

Warunki zatrudnienia:
pełny etat, umowa o pracę

Poziom stanowiska:
kierownik / manager / lider

Zarobki:
brak danych

Pochodzenie oferty:
pracuj.pl

Opis oferty pracy

Praca - Digital Advice Consultant

SMARTASSISTANT makes complex look simple for 15M+ people every year.

We offer the leading SaaS platform to build and manage digital sales assistants for the web, mobile, chatbots, voice-enabled devices, and in-store use. These intelligent, conversational solutions engage buyers, ask the right questions in the right moment, and guide them to the right products, services or solutions.

There's a lot that goes into "making complex look simple", which is why we're looking for a Digital Advice Consultant to join our Customer Success team. This is a unique opportunity to work in our buzzing office in Wrocław together with our team of open-minded, genuinely caring professionals with many different backgrounds.

Miejsce pracy: Wrocław

THE ROLE

Your responsibilities will include:

  • Partnering with clients, managing implementation of our product and driving success
  • Adding your own creative and conceptual ideas to improve user experience
  • Researching and preparing content for interactive product advisor solutions
  • Building relationships with clients to understand their needs, gather requirements and develop strategies
  • Sharing ideas for further development of products and services
  • Working closely with other Consultants, Frontend Developers and Web Designers in the process of implementation of our solution for clients

WHO ARE WE LOOKING FOR?

  • Most importantly - be genuine, be real and be you!
  • Individual with experience in project management and requirements gathering
  • Clear understanding of “achievements” vs “tasks completed”
  • Relationship builder with the ability to engage, understand and present
  • Background in media, marketing, customer experience or online eCommerce platforms
  • Creative and imaginative self-starter with an eye for detail
  • Technology enthusiast with amazing communication skills
  • Structured, organised and concise

WHAT CAN WE OFFER YOU?

  • Diverse and small friendly teams
  • Competitive salary and experience in international company
  • Office with a great view on Rynek
  • Non corporate style - no suits or chunky ties
  • Fun and collaborative environment
  • Fresh fruits and countless amount of good coffee and tea
  • Great benefits (private health care, sport subscription)

We are on a mission to change the way people shop and decide. Because we are facing new exciting tasks every day, we need people like you to help us to provide the highest quality solutions for our clients.

Sounds like a good challenge? Apply today. Be SMART tomorrow!

Aplikacje na ofertę należy składać do 06.11.2018

Sprawdź również inne oferty z branży:

Administrator stron internetowych
M-sell Firma Usługowo Handlowa Urszula Bednarz Lubań, Dolnośląskie

Zakres obowiązków: zgodny ze stanowisiem Wymagania: - wykształcenie: średnie zawodowe - konieczne - umiejętności: biegła obsługa komputera z obsługą internetu - konieczne Sposób aplikowania: - bezpośrednio do pracodawcy - wymagane dokumenty: cv - języki aplikowania: polski"

English speaking SEO editor
Longevity Institute Sp. z o.o. Wrocław, Dolnośląskie

Longevity Institute Sp. z o.o. LONGEVITY INSTITUTE , is an innovative platform combining areas of healthy aging, nutrition, ecology, biomedical technologies, mindfulness, conventional and unconventional medicine leading to increasing health span and longevity. We are currently looking"

Senior JavaScript / React Developer
Ciklum Wrocław, Dolnośląskie

Client's website: algotrader.com/   AlgoTrader GmbH is the developer of an Algorithmic Trading Solution called AlgoTrader. AlgoTrader lets trading firms automate complex, quantitative trading strategies in forex, options, futures, stocks, ETFs and commodities markets. We also su"

Senior B2B Marketing Consultant
Domodi Sp. z o.o. Wrocław, Dolnośląskie

Senior B2B Marketing Consultant   GRUPĘ DOMODI tworzą trzy serwisy: allani.pl, domodi.pl i homebook.pl, które są agregatorami ofert sklepów internetowych. Nasze serwisy odwiedza ponad 15 mln użytkowników miesięcznie. Znajdujemy się w Top 5 e-commerców w Polsce na urządzeniach mob"

React.js / JavaScript Developer
Capgemini Software Solutions Center Wrocław, Dolnośląskie

46/Wro Opis stanowiska: Jako React.js / JavaScript Developer będziesz współtworzyć i utrzymywać aplikacje oraz systemy informatyczne zaprojektowane na indywidualne potrzeby naszych klientów. Praca nad oprogramowaniem odbywa się w oparciu o języki programowania wyższego rzędu, nowoczesne tech"

Marketplace Specialist
Sellbee S.A. Wrocław, Dolnośląskie

Sellbee S.A od 5 lat z powodzeniem zajmuje się sprzedażą e-commerce produktów dostarczanych przez polskich producentów. Obsługujemy tysiące zadowolonych klientów we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Poszukujemy otwartych i empatycznych osób do pracy przy obsłudze niemieckojęzy"