Szczegóły oferty

Associate - VAT

Enodo Advisors Sp. z o.o.

OFERTA NIEAKTUALNA

Warszawa, mazowieckie

Data dodania:
2020-06-06

Data pierwszej publikacji:
2020-06-04

Data ostatniej aktualizacji:
2020-07-06

Warunki zatrudnienia:
Pełny etat

Pochodzenie oferty:
Adzuna

Jesteśmy ludźmi z doświadczeniem zdobytym w dużych korporacjach doradczych. Stworzyliśmy firmę doradztwa podatkowego działającą na nieco innych zasadach, niż przyjęte na rynku. Chcieliśmy funkcjonować w środowisku mniej biurokratycznym, elastyczniejszym, bo lubimy sami decydować z kim pracujemy, a z kim nie. Ważne są dla nas ciekawe zadania, a nie czas spędzony w biurze. Uczymy się ciągle – zarówno siebie nawzajem jak i klientów. No i oczywiście nie zapominamy o podatkach.

Pracujemy dla firm dużych, średnich i małych. Stale trzymamy rękę na pulsie, jesteśmy na bieżąco z biznesowymi nowinkami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Wiemy także, z jakimi problemami borykają się polscy przedsiębiorcy. Odpowiadamy na różne potrzeby – nasi klienci to często nasi dobrzy, wieloletni znajomi. Dbamy o te relacje. Są dla nas ważne. Dają satysfakcję.

Mamy na rynku opinię firmy, w której dobrze się pracuje bo wiemy, że działamy w branży, w której to ludzie tworzą wartość.

Miejsce pracy: Warszawa

Kogo szukamy:

Poszukujemy osoby do zespołu VAT na stanowisko Associate, czyli doświadczonego specjalisty, najlepiej z uprawnieniami doradcy podatkowego.

Opis stanowiska:

  • udział w bieżącym doradztwie podatkowym w zakresie podatku VAT;
  • udział w przeglądach podatkowych;
  • analiza przepisów podatkowych oraz ich zastosowania w konkretnej sytuacji klienta;
  • przygotowywanie pism oraz wniosków kierowanych do organów podatkowych;
  • współpraca z organami skarbowymi;
  • śledzenie zmian przepisów podatkowych, informowanie o nich klientów i współpracowników;
  • prowadzenie szkoleń;
  • zarządzanie procesem zwrotu podatku VAT;
  • wsparcie w przygotowaniu rozliczeń VAT oraz procesie rejestracji do celów podatku VAT;
  • weryfikacja rejestrów, deklaracji VAT oraz rejestrów JPK zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Od kandydatów oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: prawo, ekonomia, nauki ścisłe);
  • znajomości przepisów podatkowych;
  • uprawnienia doradcy podatkowego będą ważnym dodatkowym atutem;
  • min. 2 lata doświadczenia (preferowane doświadczenie w przedziale 2-4 lata) w doradztwie podatkowym w firmie doradczej lub kancelarii prawnej (preferowane doświadczenie ze specjalizacją w zakresie VAT);
  • umiejętności łączenia zrozumienia kwestii biznesowych, finansowych i podatkowych;
  • zdolności analitycznych;
  • minimum dobrej znajomości języka angielskiego;
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office;
  • umiejętności pracy w zespole i łatwości nawiązywania kontaktów;
  • zaangażowania i dobrej organizacji pracy;
  • kultury osobistej i otwartości na potrzeby innych.

Oferujemy:

  • krótki proces rekrutacyjny (maks. 2 spotkania w biurze lub on-line);
  • udział w ciekawych i zróżnicowanych projektach;
  • pracę na rzecz podmiotów z udziałem zagranicznym i podmiotów polskich;
  • bezpośrednią współpracę ze specjalistami o wieloletnim doświadczeniu w swoich dziedzinach;
  • dobre warunki finansowe;
  • system benefitów (np. opieka medyczna, karta sportowa, lekcje angielskiego);
  • wygodne miejsce pracy w klimatycznej willi z ogrodem na Starym Mokotowie a obecnie, jeśli ktoś woli, również pracę zdalną;
  • dogodny dojazd metrem, tramwajem, rowerem (jest gdzie go zaparkować);
  • elastyczne podejście do pracy;
  • otwartą kulturę organizacyjną (cenimy sobie szczere rozmowy dotyczące zasad współpracy oraz sugestii dotyczących funkcjonowania naszej firmy).