Szczegóły oferty

Animator/-ka społeczny/-a

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych

OFERTA NIEAKTUALNA

poznań, wielkopolskie, Polska

Data dodania:
2018-10-12

Data pierwszej publikacji:
2018-10-11

Data ostatniej aktualizacji:
2018-11-11

Data wygaśnięcia:
2018-11-10

Warunki zatrudnienia:
Umowa o pracę, Pełny etat

Poziom stanowiska:
Specjalista

Pochodzenie oferty:
pracuj.pl

Opis oferty pracy

Artykuł Animator/-ka społeczny/-a - obrazek nagłówkowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych już od ponad 15 lat skutecznie realizuje swoją misję, prowadząc działania o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Wspieramy przedsiębiorstwa społeczne, które tworzą stabilne miejsca zatrudnienia dla osób doświadczających trudności na rynku pracy i realizują istotne usługi społeczne. Zatrudniamy zespół specjalistek/ów z różnych dziedzin, którzy wykorzystując swoje pasje, wiedzę oraz umiejętności, pracują z setkami społeczności i środowisk na rzecz rozwiązywania konkretnych problemów społecznych. W związku z dynamicznym rozwojem działalności i realizacją nowych projektów poszukujemy energicznej osoby, która wesprze dział animacji społecznej naszego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Więcej informacji na temat Stowarzyszenia można znaleźć na naszej stronie: www.spoldzielnie.org.

Miejsce pracy: Poznań

 Zakres zadań:

  • inicjowanie spotkań animacyjnych, działań i kontaktów pomiędzy podmiotami działającymi na danym obszarze
  • wspieranie samorządów w kreowaniu oraz realizacji wizji i kierunków rozwoju lokalnego
  • wspieranie jednostek samorządu terytorialnego (JST) w usprawnianiu polityk publicznych
  • zawiązywanie partnerstw, sieci współpracy lokalnych podmiotów w celu rozwoju ekonomii społecznej, tworzenia nowych usług społecznych, poprawy jakości życia mieszkańców na danym obszarze, tworzenia nowych miejsc pracy
  • wspieranie wspólnot lokalnych w zakresie szerszego wykorzystania innowacji społecznych w politykach publicznych
  • monitorowanie przebiegu przedsięwzięć społecznych inicjowanych przez Ośrodek, bieżące rozwiązywanie problemów i wspieranie społeczności w realizacji inicjatyw zgodnie z przyjętymi założeniami
  • zwiększanie wiedzy i świadomości przedstawicieli JST w zakresie korzyści wynikających z rozwoju ekonomii społecznej oraz stosowania społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych.

Nasze oczekiwania:

  • motywacja i otwartość na nowe wyzwania
  • wykształcenie wyższe w obszarze nauk społecznych, prawnych lub ekonomicznych
  • dyspozycyjność w wymiarze 40 godzin tygodniowo w oddziałach Stowarzyszenia w Poznaniu oraz Koninie
  • prawo jazdy kat. B, własny samochód, gotowość do odbywania podróży służbowych
  • min. 3-letnie doświadczenie w realizacji projektów/inicjatyw o charakterze społecznym
  • znajomość podstaw i zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz jego jednostek organizacyjnych
  • znajomość ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o spółdzielniach socjalnych, ustawy Prawo zamówień publicznych, Krajowego Programu Rozwoju Ekonomii Społecznej
  • umiejętność pracy z grupą, moderowania i prowadzenia spotkań
  • dobra znajomość pakietu Microsoft Office
  • wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych
  • kreatywność i samodzielność w rozwiązywaniu problemów.

Zapewniamy:

  • umowę o pracę, atrakcyjne warunki zatrudnienia
  • przygotowanie do pełnionych obowiązków przez specjalistów/ki z doświadczeniem w realizacji ww. zadań
  • wsparcie całej kadry Stowarzyszenia w procesie wdrażania się w nowe obowiązki
  • możliwość uczestniczenia w wielopłaszczyznowych działaniach społecznych o międzynarodowym zasięgu
  • pracę w dynamicznym, kreatywnym, interdyscyplinarnym zespole
  • możliwość realizacji własnych pomysłów i inicjatyw
  • atrakcyjną ścieżkę rozwoju zawodowego i osobistego.

Prosimy o składanie ofert zawierających CV oraz list motywacyjny poprzez poniższy przycisk "Aplikuj".