Od etatu do start-upu. Jak z czyjegoś przejść na swoje?

Data publikacji:
Artykuł Od etatu do start-upu. Jak z czyjegoś przejść na swoje? - obrazek nagłówkowy

Masz dość pracy na etacie i korci Cię rozkręcenie własnego biznesu, ale jednocześnie panicznie boisz się porażki? Pomyśl o założeniu start-upu! A wcześniej przeczytaj, dlaczego warto.

Stałe, etatowe zatrudnienie ma wiele plusów. Głównym jest poczucie bezpieczeństwa. Innym normowane godziny pracy. Jeszcze innym fakt, że nie trzeba przejmować się sprawami organizacyjnymi i formalnościami. Do tego dochodzą płatne urlopy i zwolnienia lekarskie, opłacone przez pracodawcę szkolenia i wyjazdy integracyjne, a na dokładkę system benefitów. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie innej formy zatrudnienia, jak tylko na etat. Ale również tacy, którzy mają go już po dziurki w nosie i pragnęliby wstąpić na indywidualną ścieżkę kariery.

Kiedy etat może nam zbrzydnąć?

Praca na etacie może zacząć nas irytować chociażby wtedy, gdy od dłuższego czasu przytrzymuje nas w jednym i tym samym punkcie. Ścieżka awansu nie jest wytyczona dla wszystkich. A nawet jeśli wytyczono ją dla nas, to w pewnym momencie i tak dobiega kresu. Pracownicy nastawieni na rozwój, którzy chcieliby osiągnąć coś więcej, mają wtedy dwa wyjścia – przejść do konkurencji i zająć w niej wyższe stanowisko lub… STAĆ SIĘ konkurencją poprzez założenie własnej firmy.

Etat może też nie spełniać naszych aspiracji zawodowych. Był w porządku, dopóki godziliśmy się na średnio satysfakcjonującą pracę w imię innych, ważniejszych w danej chwili wartości i celów. Teraz czujemy, że pora w końcu zacząć spełniać marzenia.

Paląca potrzeba rzucenia etatu może w nas wykiełkować także wtedy, gdy zaczniemy zazdrościć znajomym freelancerom wolnych poniedziałków, elastyczności, pracy na własnych zasadach i w bezstresowej ciszy biura co-workingowego lub własnego domu. Jeśli okaże się, że drzemie w nas dusza wolnego strzelca, nie pozostaje nam nic innego jak przejść na swoje.

Start-up: zmniejsz ryzyko

Start-up to rodzaj eksperymentu – działalność gospodarcza zakładana na próbę, bez opłacania składek ZUS. Jest formą biznesu, która pomaga wejść na rynek przedsiębiorcom niedoświadczonym w prowadzeniu firmy – w sam raz dla długoletnich etatowców, którzy nie wiedzą, czy poradzą sobie w świecie brutalnej konkurencji. Start-up rozwijamy pod okiem aniołów biznesu – instytucji wspierających, które zapewniają wielopłaszczyznową pomoc formalną i wspólną pracę nad koncepcją działalności.

Właściciele start-upów dopiero poszukują drogi rozwoju odpowiedniej dla swojego pomysłu. Dlatego firmę rejestrują dopiero wtedy, gdy pomysł zaczyna przynosić zysk. Jeśli się nie uda, mogą ją rozwiązać bez druzgocących konsekwencji.


0,0 / 5,0 [0 ocen]
 

Czy można się utrzymać z copywritingu?

Artykuł Czy można się utrzymać z copywritingu? - obrazek nagłówkowy

Ciemne i jasne strony bycia freelancerem

Artykuł Ciemne i jasne strony bycia freelancerem - obrazek nagłówkowy

Branże przyszłości

Artykuł Branże przyszłości - obrazek nagłówkowy

Rynek pracownika – sprawdź co może dla Ciebie oznaczać!

Artykuł Rynek pracownika – sprawdź co może dla Ciebie oznaczać! - obrazek nagłówkowy

Onboarding - czym właściwie jest?

Artykuł Onboarding - czym właściwie jest? - obrazek nagłówkowy

Oferty specjalne