Obecnie w Polsce mamy do czynienia z malejącym wciąż bezrobociem i deficytem wykwalifikowanych pracowników. Sytuację tę określa się mianem rynku pracownika.
Jest rzeczą powszechnie wiadomą, że coraz trudniej o pracowników wykwalifikowanych i spełniających wszystkie wymagania pracodawców. Osoby odznaczające się wysokimi kwalifikacjami mogą łatwo zmienić miejsce pracy. Dlatego właściciele firm powinni dołożyć wszelkich starań, aby zatrzymać przy sobie kompetentnego pracownika jak najdłużej.
Coraz więcej młodych Polaków decyduje się wyjechać za granicę w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. W powszechnej świadomości dominuje przekonanie, że tylko za granicą można się dorobić i wieść godne życie. Tymczasem z rynkiem pracy w Polsce wcale nie jest tak beznadziejnie, jak można by sądzić po tym, co słyszy się w mediach czy od znajomych.
Jakie korzyści i niebezpieczeństwa niesie ze sobą praca w domu? Czy jest to zajęcie dla każdego? Czy zarobki freelancera utrzymują się mniej więcej na stałym poziomie? Na te, jak i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Czy pisanie tekstów na zamówienie jest zajęciem intratnym, wymagającym wyłączności? Czy może raczej jest to praca dorywcza, pozwalająca podreperować nieco domowy budżet? Na te, jak i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Choć brzmi obco, termin grywalizacja odnosi się do rodzaju rozrywki, którą wielu z nas bardzo dobrze zna, lubi i której oddaje się, często bez reszty, po zakończonym dniu pracy. Gry – jak menedżerowie przenoszą je na grunt zawodowy?
Masz dość pracy na etacie i korci Cię rozkręcenie własnego biznesu, ale jednocześnie panicznie boisz się porażki? Pomyśl o założeniu start-upu! A wcześniej przeczytaj, dlaczego warto.